SONY DSC

A szeles időben magához ragadta a kezdeményezést a piros-fehér alakulat, akik már az első percben két helyzetet dolgoztak ki. Először Csehi ívelt a védők mögé Urbin elé, aki megpróbálta a második hullámban érkező Godslove elé tenni a labdát, de a visszagurítás nem volt pontos. Fél perccel később egy háromszögelést követően Böőr kapott jó labdát, aki ugyan be is talált a vendégek kapujába, de a játékvezető les címén nem adta meg a találatot. Az első vendég lehetőségre a 6. percig kellett várni, de a pontrúgást Csehi vágta ki a tizenhatoson belülről. Négy perccel később Böőr harcolt ki szabadrúgást a vendég térfél közepén, melyet Petneházi végzett el, ám lövése elkerülte Kovács kapuját. A 17. percben a vendég portásnak volt ismét dolga Villám beívelését követően, majd Lázár lövése szállt kapu fölé. Két perccel később Urbin Pétert állították meg 11-es gyanús helyzetben, de a játékvezető sípja néma maradt. Az első félidő legnagyobb helyzete Urbin nevéhez fűződött, amikor a csatár Petneházi szögletét 5 méterről fejelte kapura, de Kovács nagy bravúrral hárított.  A hazai fölény végül a 31. percben érett góllá. Petneházi végzett el sarokrúgást a jobb oldalról, melyet Sárközi fejelt kapura, de labdáját a gólvonalon álló védő mellel hárította, mely Urbin elé került, aki közelről nem hibázott (1-0).

A 39. percben szabadrúgásból Petneházi tesztelte Kovácsot. Egy perccel az első félidő lefújása előtt egyenlíthetett volna a Cegléd. Villám a saját alapvonalától röviden szabadított fel, melyre Koncz csapott le, de beadását közelről az érkező Koós kapu fölé lőtte. A szünetet követően Böőr beívelését mentették szögletre a vendég védők, majd Csehi 17 méterről leadott lövését fogta Kovács. Az 57. percben Urbin ugratta ki Godslovot, akinek a lövésre a védők gyűrűjében már nem maradt ereje. Ebben az időszakban az volt a kérdés, hogy a labdát többet birtokló hazaiaknak vajon sikerül-e megszerezniük a második, megnyugtató találatot, vagy izgulni kell egészen a lefújás pillanatáig. A 71. perc adott erre választ. Petneházi szabadrúgását rúgták ki röviden a ceglédi védők, melyet Villám emelt azonnal vissza, és a jó ütemben érkező Urbin öt méterről fejelt a kifutó kapus mellett a bal alsó sarokba (2-0).Ezt követően a játékvezetőé volt a főszerep, aki először a lest reklamáló (egyébként nem volt az) Kis Lászlót küldte fel a lelátóra, majd az alapvonalnál melegítő cserekapusnak mutatta fel a piros lapot. Ez a kis közjáték nem zavarta meg a mieinket, akik kétgólos vezetésük birtokában végül teljesen megérdemelten nyerték meg a találkozót.