Körülbelül harminc percnyi szünetet követően ismét megérkeztek a csapatok, hogy a maradék négy perc lejátszása után már a második félidőre készüljenek. Ez azonban a hazaiaknak sikerült jól, hiszen a 47. percben Takács csapott le szemfülesen egy labdára a tizenhatosunkon belül, aki kicselezte Milintét, majd közvetlen közelről a kapuba passzolt (2-0). Nagyobb sebességre kapcsolt a tíz emberrel játszó Dunaújváros. Jakab léc alá tartó labdáját Sánta tolta szögletre, majd egymásután kétszer végezhettünk el szögletet is, de egyik sem jelentett veszélyt a hazaiak kapujára.

SONY DSC

A 60. perc azonban meghozta a szépítést. Urbin kapott labdát a hazaiak tizenhatosán belül, majd éles szögből talált a szigetszentmiklósi kapuba (2-1).  A hátralévő időben a hazaiak kizárólag az eredmény megtartására törekedtek, így teljesen átvettük a játék irányítását, de az egyenlítés sajnos nem sikerült. A Szigetszentmiklós ezzel a sikerrel továbbra is megőrizte hazai veretlenségét, akik azt is elmondhatják magukról, hogy a Nyíregyháza mellett a másik feljutásra esélyes csapatot, a Dunaújvárost is felülmúlták hazai környezetben.