SONY DSC

A pontrúgást Petneházi végezte el, aki úgy lőtte ki a hazai kapu jobb fölső sarkát, hogy a labdára Jánosa mozdulni sem tudott (0-1). Sajnos sokáig nem örülhettünk a vezetésnek, mert egy hazai szögletet követően a labdát, melyet Gunther ívelt középre, Milinte az érkező Pákai lábára ütötte, ahonnan az a kapunkba gurult (1-1). Volt még az első játékrész végén lehetőségünk a viszontválaszra, két szögletet is elvégezhettünk, de sajnos azokból gól nem született, így döntetlennel mehettek az ötözőbe a csapatok. Jól kezdtük a második félidőt, hiszen Ato beadása után újabb sarokrúgáshoz jutottunk, amelynek a végén Petneházi lövését blokkolták az ajkai védők. Öt perc elteltével Thiago egy jól helyezett fejessel dolgoztatta meg a hazai kapust, majd Sipos esett el művészien a dunaújvárosi tizenhatoson belül, amelyért taps helyett sárgalapot kapott. Az 57. percben ismét sérülés miatt állt a játék, amikor Majorral fejelt össze Farkas, aki kisebb ápolásra szorult, de szerencsére védőnk tudta folytatni a játékot. Két perc elteltével Thiago lőhetett bíztató helyzetből, de rosszul találta el a labdát, majd nem sokkal később Urbinnak akadt lehetősége, aki egy visszapattanót lőtt a jobb kapufa mellé. A viszontválaszra csupán egy percet kellett várni, ekkor védőinknek kétszer is menteniük kellett. Először Major lövését blokkolták, majd Lattenstein kapura tartó bombáját ütötte ki Milinte. A csereként beállt Godslove első megmozdulása azonnal veszélyt hozott, aki elől Pákai rúgta ki a labdát, majd ismét csatárunk rázta meg magát, akit csak szabálytalanul tudtak szerelni a hazai védők, de Petneházi szabadrúgása ezúttal nem talált utat a kapuba. A 77. percben Thiago „Ladányi szögből”, az alapvonalról leadott lövéssel tette próbára Jánosát, majd két szögletet is elvégezhettünk, de a hazai védők mindkét esetben elhárították a gólveszélyt.