Meg van! Egy fordulóval az NB II befejezése előtt a Dunaújváros feljutott az NB I-be!

11 év után ismét NB I!

A labdarúgó NB II 29. fordulójában az NB I-be jutásért folytatott küzdelemben Tatabányán, a második félidő utolsó negyedórájában mutatott kitűnő játékának köszönhetően magabiztos győzelmet aratott!

SONY DSC

Tatabánya – Dunaújváros PASE 1-4 (1-1)

Izgalmas forduló elé néztünk, melyen az első osztályba kerülés volt a tét. A mieinket öt pont hátránnyal követő Gyirmót – amely egy nappal a DPASE találkozó után kezdi a saját meccsét – Balmazújvárosba utazik, míg nekünk a másodosztálytól búcsúzó Tatabánya ellen idegenben kellett pályára lépnünk. Szerencsére most már nincs min idegeskednünk!

A mieink kezdték a játékot, de az első lehetőség a hazaiak előtt adódott, amikor Weitner lépett a 16-oson belülre, majd lövésre szánta el magát, de a felső léc alá tartó labdát Milinte védte! Egy perccel később Ato beadása után Urbin fejese szállt mellé, majd ugyancsak a mieink gólfelelőse került helyzetbe, aki a 16-oson belül elesett, de a játékvezető nem látott okot a büntető befújására. Ettől kezdve átvette a mérkőzés irányítását a Dunaújváros. Petneházi lövése kerülte el a hazaiak kapuját, majd Böőr harcolt ki szögletet. Villám is próbálkozott egy átlövéssel, de célt tévesztett.Érett a dunaújvárosi gól, melyre nem is kellett sokat várni, hiszen a 18. perc elején Böőr beadását Urbin bólintotta 6 méterről Dombai kapujába (1-0).