A 23. percben kényszerű cserét hajtott végre Dobos Barna, Thiago helyére Godslove lépett. A hazaiaktól Szabó próbálkozott, aki nem találta el Milinte kapuját, míg a másik oldalon Godslove harcolt ki egy sarokrúgást. A 23. percben a Tatabánya jutott szabadrúgáshoz a Dunaújváros 16-osánál. A középre tekert labdát Milinte kiütötte, ami Kis elé került, aki azt nem találta el rendesen, de ez így lett jó az érkező Mórinak, aki 5 méterről lőtte ki a hosszú alsó sarkot (1-1).

SONY DSC

A hazaiak egyenlítő találata után Petneházi fejesét védte bravúrral Dombai, majd Móri esett el a tizenhatos előtt, de a játékvezetői síp néma maradt. Kiegyenlítetté vált a játék, melynek első félidejében már nem született újabb gól, így 1-1-es állással mentek pihenőre a csapatok. A második felvonás ötödik percében Petneházi helyezte le a labdát a szabadrúgáshoz, de lövése elakadt a sorfalban. Az 57. percben ismét Petneházi lőtt, de a labdája centikkel kerülte el a hazai kaput. Egy bedobást követően Kovács kezére pattant a labda, így szabadrúgást végezhettünk el, melyből helyzetet nem sikerült kialakítani. A 62. percben óriási lehetőséget puskáztak el a hazaiak. Kovács ugratta ki Weitnert, aki elhibázta a lövést, majd a másik kapunál Böőr beadását Godslove fejelte centikkel fölé. A következő támadásnál ígéretes helyzetben Urbint szerelték a hazai védők, majd Villám kapáslövése nem talált utat a kapuba. Érezhetően nagyobb sebességre kapcsolt csapatunk, játékosaink sorra alakították ki a helyzeteiket. Jakab beívelése találta tiszta helyzetben Petneházit, aki senkitől nem zavartatva nem tudta bevenni a kaput. A sok lehetőség végre a 72. percben gólt eredményezett! A csereként pályára lépő Jakab cselezte be magát a 16-oson belülre, aki gyönyörűen lőtte ki a jobb alsót (1-2). A gólt gól követte, de szerencsére most mi voltunk eredményesek! Csehi tekerte be a labdát, melyet Böőr váltott gólra (1-3). A 78. percben megfogyatkozott a hazai csapat, amikor Almásit küldte idő előtt az öltözőbe a játékvezető. A Tatabányára elutazott dunaújvárosi szurkolók már NB I, NB I kiáltással ünnepelték csapatunkat, amikor a szabadrúgás specialista Petneházi 17 méterről szerezte meg a DPASE 4. gólját (1-4). Nyolc perc alatt döntötte el így Dobos Barna alakulata a találkozót, melyet a lefújás pillanatában hatalmas ünneplés követett.