„A győztes csapaton ne változtass” elv alapján Dobos Barna ugyanazt a csapatot küldte pályára a Diósgyőr otthonában, akik a Haladás ellen a legutóbbi fordulóban győztek. Sivic Tomislav mester azonban a legutóbbi, Pakson lejátszott és elvesztett összecsapáshoz képest három helyen is változtatott. Takács, Debreceni és Grumic a kezdőben, míg Gosztonyi, Elek és Egerszegi csupán a kispadon kap helyet.

dvtk

Ellentétes félidőket hozott a diósgyőri szereplés.

Az OTP Bank Liga 12. fordulójában a Haladás elleni hazai győzelem után a Diósgyőr otthonában közel álltunk a győzelemhez.

Számunkra kitűnően kezdődött a mérkőzés, hiszen az első percben Orosz beadása csúszott el a hazai kapu előtt. Agresszív játékunknak köszönhetően már a félpályánál sikerült több labdát is szerezni, melyek egyikéből Zsótér lőtt az 5. percben a bal kapufa mellé, majd Orosz 11 méterről leadott lövését védte Antal, míg Barczi kecsegtető helyzetben nem talált kaput. Már a tízedik percben jártunk, amikor kezdett felébredni a hazai csapat, akik egymást követően két sarokrúgást is elvégezhettek, de az nem okozott problémát a védelemnek. Nikházi passzát Böőr gurította remekül kapu elé, de arról lemaradtak csatáraink. A 15. percben Zsótér szerzett kitűnően labdát az ellenfél térfelén, akit Alves csak a büntetőterületen belül ért utol, és szerelt szabálytanul. A védő piros lapot, mi pedig 11-est kaptunk, melyet Böőr értékesített a jó irányba mozduló Antal mellett (0-1).DSC_0125 Két perccel később növelhettük volna az előnyt, de Orosz átadását Zsótér elől a hazai kapus ki tudta rúgni. A mérkőzés ezen szakaszában érezhető volt a hazai csapat zavara, akik rengeteget reklamáltak, és sorozatban szabálytalankodtak. Ez meglátszott a játékukon is, melyet kihasznált csapatunk. Petneházi szabadrúgását Grumic fejelte szögletre, melyet Orosz csavart a rövid oldalon érkező Nikházi fejére, aki remek csúsztatással duplázta meg az előnyt (0-2). DSC_0055

DSC_0057

DSC_0077

DSC_0155A 23. percben következett a harmadik szöglet, és a harmadik gól. Orosz lőtte be ismét a labdát, mely a kapu torkában álló Böőrhöz került, aki közelről passzolta a kapuba a labdát (0-3). Nikházi bombáját fogta ezt követően Antal, míg Nagy Gergelynek csak a 29. percben volt védenivalója, majd ismét Orosz tornáztatta meg a hazai kapust. Továbbra is a Dunaújváros volt a kezdeményezőbb, hiszen az újabb támadás végén Böőr labdája akadt el Antal lábán. Az első félidő hajrájában Villám szabálytalankodott az újvárosi tizenhatos sarkánál, de Sárközinek sikerült kifejelnie a pontrúgást. Nikházi lövés, majd egy kiváló Orosz beadás zárta az első 45 percet. A szünetben kettős cserét hajtott végre Sivic mester, akinek ez a húzása be is jött, hiszen remekül lépett be a játékba Elek és Gosztonyi is. Ami a mieinket illeti, érthetetlen változás történt velük a szünet alatt. Rá sem lehetett ismerni a fiúkra, akik már a 47. percben tudomásul vehették, hogy szépített a DVTK. Gosztonyi szöglete után Bacsa egy megpattanót tuszkolt a kapuba (1-3), akik szinte lemásolták a gólt, amikor Grumic fejelt fölé. Rengeteg hibát követtek el játékosaink, akiket beszorított saját kapujuk elé a 10 emberrel játszó hazai csapat. Nagyon összekapta magát a Diósgyőr, míg az újvárosi szurkolók talán azt hihették, hogy nem ugyanazt a csapatot látják a pályán, mint amelyik az első félidőben uralta a játékot. Már tíz perc is letelt a második 45-ből, amikor végre sikerült megtartanunk hosszabb ideig labdát. Jött a helyzet is, Orosz futotta le a védőjét, majd elgurította a labdát a kifutó Antal mellett is, de azt az utolsó pillanatban a gólvonalról Okuka vágta ki. A következő támadás sokkolta a hazai védőket, de az újvárosi szurkolókat is. Orosz bolondította meg a védőket, aki remekül gurított vissza Petneházi elé, de ő 11 méterről az üresen maradt kapu fölé lőtt. Most már tudjuk, hogy ez lehetett volna az egyik meccslabda, mivel a 63. percben ismét gólt szerzett a Sivic alakulat. Újabb szöglet, újabb gól! Gosztonyi végezte el a pontrúgást, melyet Elek csúsztatott meg, majd a jól érkező Grumic talált a kapunkba (2-3). Hatalmas tempót diktált ekkor a Diósgyőr, akik Petneházi szabálytalansága után végezhettek el szabadrúgást, de Nagy védeni tudott. Egy perccel később újabb ziccer maradt ki, melyet ezúttal Zsótér hagyott ki. DSC_0189

DSC_0214

DSC_0288

DSC_0310

DSC_0352

DSC_0359Már csak negyedóra volt vissza a meccsből, amikor a csereként beállt Jakab nem találta el rendesen a labdát a hazai tizenhatoson belül, majd Zsótér beadása is kifelé pattant, majd Nikházi lövését védte Antal. A 83. percben jártunk már, amikor Gosztonyi szabadrúgását Bacsa csúsztatta meg, melyet Nagy védett. A vége előtt 1 perccel aztán nem hittünk a szemünknek, amikor egy újabb szöglet után egyenlítettek a hazaiak. Marjanovic érkezett a sarokrúgásra, akinek labdáját Nagy bravúrral kiütötte ugyan, de a játékvezető az asszisztens jelzésére gólt adott (3-3). Az oroszlánbarlangból sikerült egy pontot hazahozni, de ebben a meccsben a győzelem is benne volt.

DVTK: Antal Botond – Husic Senad, Kádár Tamás, Rocha Alves William, Drazen Okuka, Bacsa Patrik, Bognár István (Elek Ákos a 46. percben), Takács Tamás (Gosztonyi András a 46. percben), Debreceni András, Grumic Miroslav, Barczi Dávid (Marjanovic Lazar a 82. percben). Vezetőedző: Sivic Tomislav

Dunaújváros PASE: Nagy Gergely – Villám Balázs, Farkas Viktor, Lázár Zsolt (Szalai Tamás a 87. percben), Csehi Tamás, Böőr Zoltán (Jakab Dávid a 75. percben), Sárközi Norbert, Petneházi Márk, Zsótér Donát, Orosz Márk, Nikházi Márk (Józsi György a 80. percben). Vezetőedző: Dobos Barna.