Csúcsrangadó a Liga Kupában.

A Liga Kupa „C” csoportjának hatodik körében a Dunaújváros-MTK mérkőzésre került sor.

Dunaújváros – MTK 1-2 (1-1)

A Dunaújváros a Liga Kupa „C” csoportjának listavezetőjeként a csoportmásodik MTK-t fogadta.DSC_0396

DSC_0677

Ez ennek a körnek az utolsó mérkőzése, és egyben rangadója is volt, hiszen az MTK elleni meccs a csoportelsőségről döntött. Az első félidőben több helyzetet alakított ki a Dunaújváros, a gólt mégis az MTK szerezte. A 21. percben egy formás akció végén Hrepka talált a kapunkba (0-1). DSC_0457Az egyenlítő találatra 11 percet vártunk, ekkor Dodlek jól eltalált lövése került Groppioni mögé (1-1). A fordulást követően lelassult egy kicsit a játék, annyi lehetőség sem alakult ki, mint az első félidőben, de ezek közül Vass használt ki egyet, mely döntőnek bizonyult (1-2). A csoportot így az MTK nyerte, míg a második, és ezzel is továbbjutó a Dunaújváros lett.

A Dunaújváros legközelebb november 22-én lép pályára hazai közönsége előtt a Paks gárdája ellen. A találkozó 16 órakor kezdődik.

Dunaújváros, 300 néző. Vezették: Oláh Gábor (Kiss Zoltán, Szalai Balázs)

Dunaújváros PASE: Milinte – Farkas Viktor (Sárközi Norbert a szünetben), Szalai Tamás, Szauter István, Hangya Szilveszter –Bruno Pascua, Sóron Tibor, Timotej Dodlek (Hosszú Péter a 73. percben), Jakab Dávid – Riberio Thiago (Egejuru Godslove a 64. percben), Milan Peric (Zsótér Donát a szünetben). Vezetőedző: Dobos Barna

MTK Budapest: Groppioni Federico – Bese Barnabás, Dragan Vukmir, Kálnoki Kis Dávid, Deuthsch Bence – Vass Ádám (Hajdu Ádám a szünetben), Cseke Benjámin (Halmai Ramon a 68. percben), Vass Patrik, Horváth Zsolt (Thiam Khaly a szünetben) – Pölöskei Zsolt (Csiki Norbert a szünetben), Hrepka Ádám (Fernandez Tamayo Sergio a 68. percben). Vezetőedző: Garami József