Idegenbeli siker a Liga Kupa utolsó idegenbeli csoportmeccsén.

A Liga Kupa „C” csoportjának ötödik körében a Balmazújváros – Dunaújváros mérkőzésre került sor.

Balmazújváros–Dunaújváros PASE 2–3 (1–1)

A Dunaújváros a „C” csoport listavezetőjeként, és továbbjutójaként, a Balmazújváros együttesével játszott. A találkozónak az adta a tétjét, hogy az Újváros szeretné megtartani a csoport első helyét, hogy a középdöntő párosításának sorsolásakor az első helyezettek „kalapjába” kerüljön, míg a Balmazújváros a becsületéért küzdött. Érdekesség, hogy az előző találkozó 1-1-es döntetlennel zárult (Szalai és Kiss voltak a gólszerzők). DSCF1200
A mieink szakmai vezetése úgy döntött, hogy egy helyen változtat csak az előző három NB I-es meccs kezdő tizenegyén. Így Zsótér helyett, aki válogatottsági kötelezettségek miatt hiányzott, Milan Peric lépett kezdőként pályára. Az első percek az „ismerkedésé” voltak, így a kapuk egyik oldalon sem forogtak veszélyben. A vezetést a 37. percben sikerült megszereznünk.DSCF1245

Ekkor Csehi adott be balról, Nikházi a hosszú oldalon remek ütemben érkezett, aki földre pattintott fejessel vette be Szalma kapuját (1-0). Mielőtt azonban a vezetés birtokában mehettünk volna az öltözőbe, a lefújás előtti pillanatban egyenlített a hazai csapat. Szép jobboldali támadás végén sikerült középre tekerni a labdát, melyre két balmazújvárosi játékos is érkezett, akik közül Angyal lőtt a kapuba (1-1). A folytatásban két egyenrangú csapat játszadozását láthatta a nem túl nagyszámú közönség, melyből a Kamilla jött ki jobban. Egy hátul eladott átadásra startolt rá jó ütemben Kondás, aki Nagy Gergelyt is kicselezve lőtte a kapuba a labdát (2-1). Ezt követően nagyobb sebességre kapcsolt a Dunaújváros, majd a labdabirtoklási fölényt ismét Nikházi révén váltották gólra.DSCF1220

Márk a baloldalról cselezett befelé, majd a tizenhatos sarkáról lőtte ki a kapu hosszú alsó sarkát (2-2). Az egyenlítés után megmaradt a mieink lendülete, akik sorban vezették a szélen felfutó hátvédek segítségével az akciókat. Így történt ez a 88. percben is. Ekkor Csehi futott fel, aki jól tekert középre, a beszálló labdát sikerült megcsúsztatni, melyre együttesen érkezett Thiago és Virág, végül a labda a menteni akaró hazai védő lábáról került a kapuba (2-3). A lefújást jelentő sípszó a Dunaújváros győzelmét, és egyben azt is jelentette, hogy a csoportelsőségről várhatóan a november 18-i, hazai rendezésű, MTK elleni összecsapás dönt majd.

Így látta:

Dobos Barna: – Az első félidőben sikerült megszereznünk a vezetést, majd a lefújás előtti pillanatban egyenlített a Balmazújváros. Bár a második játékrészben fordítani tudott a hazai csapat, nekünk a 75. perc környékén sikerült átvennünk a játék irányítását, így végül újabb két gólt szerezve megérdemelten győztünk. Számunkra fontos volt a találkozó, hiszen így továbbra is harcban vagyunk a csoportelsőségért.

Balmazújváros, 200 néző.Vezette: Karakó Ferenc (Galán Roland, Panyi Gyula).
Balmazújváros: Szalma Pál– Vachtler Csaba, Szatmári Csaba, Papp Ferenc (Kiss László a 72.percben), Németh Ádám (Virág Aladár a 60. percben) – Müller Zsolt (Sigér Dávid a szünetben), Sigér Ákos, Angyal (Belényesi Miklós a 75. percben), Kállai Gábor, Kondás Kristóf – Batizi-Pócsi Balázs (Pintér Norbert a szünetben). Vezetőedző: Szabó János

Dunaújváros: Nagy Gergely – Villám Balázs, Farkas Viktor, Sárközi Norbert, Csehi Tamás – Lázár Zsolt (Sóron Tibor a 74. percben) – Böőr Zoltán (Jakab Dávid a szünetben), Petneházi Márk (Pascua Bruno a szünetben), Nikházi Márk– Orosz Márk (Godslove Egejuru a szünetben), Peric Milan (Thiago Riberio a szünetben). Vezetőedző: Dobos Barna