Összességében két kérdéses tizenegyest is rúgott a Fehérvár!

Fehérvár FC – Dunaújváros 3-1 (1-1)

A Liga Kupa kiesési szakaszának első összecsapásán megérdemelten 2-1-re győztük le az NB I listavezetőjét.

DSC_1212

A hazai, műfüves találkozón a 23. percben Dodlek, majd a 44-ben Muscat találataival szereztük meg a vezetést, melyre a lefújás előtt Feczesin tizenegyesből válaszolt. Az előny csapatunknál van, de a továbbjutás esélyese így is a

DSC_0476
Fehérvár volt, akik akár egy 1-0-s végeredménnyel is továbbmehettek volna a kupában. Jól kezdett a Videoton, hiszen a negyedik percben Caneira tanári átadással indította Oliveirát, aki 10 méterről a kiérkező Nagy mellett a bal kapufa mellé gurított. A válasz a hetedik percben érkezett, amikor Villám tekert középre, de Böőr fejese fölé szállt. A lüktető játék következő lehetősége Feczesin előtt adódott, aki hat méterről lőtt mellé. Az első negyedóra végén Kleinheisler kapott egy forintos labdát Feczesintől, de a tíz méterről leadott lövést Nagy védte. Folytatódott a Vidi fölénye, mely újabb Feczesin lehetőséget hozott, de a kapura tartó lövést védőink blokkolni tudták. A félidő felénél egy hazai szögletet követően Simon fejelt a kapu torkából, de Nagy Gergely még a gólvonal előtt megkaparintotta a labdát. DSC_0536A Fehérvár mezőnyfölénye a 25. perctől szűnt meg, ezzel együtt jöttek a mieink percei. Kapujuk előterébe szorították be a hazai csapatot, sőt, egymást követően négy sarokrágást is elvégezhettünk, melyek egyikéből Dodlek fejese szállt el centikkel Böőr feje és a kapufa mellett. A 40. percben Hangya szerzett harcosan labdát az ellenfél tizenhatosánál, azt Dodleknek gurította vissza, aki 23 méterről a felső kapufát érintve óriási gólt lőtt (0-1). A félidő végén sajnos egyenlített a Videoton. A játékvezető véleménye szerint Hangya szabálytalankodott Kleinheislerrel szemben, és a megítélt 11-est Feczesin váltotta gólra (1-1). Véleményem és a televízió felvételei alapján jól láthatóan nem történt testi érintkezés a két játékos között, így nem történt szabálytalanság. De az a tizenegyes, amit a spori megítél. A fordulást követően cserélt a Videoton, a mozgékony Kovács érkezett, aki szép passzokkal vétette észre magát. A hazai mezőnyfölényt Villám egy távoli próbálkozással próbálta megtörni, de a lövés jócskán fölé szállt. Az 56. percben Böőr remekül passzolt Thiagóhoz, aki Petneházihoz tette tovább a labdát, de ő kiszorított helyzetből fölé emelt. DSC_0553Kovács indult meg nagy lendülettel, aki Oroszon túljutott ugyan, de Villámon nem. Utóbbi a megmozdulásért sárga lapot kapott. Hármas cserét hajtott végre Carillo mester, Nikolic, Trebotic és Szolnoki érkeztek. A 68. percben ennek nagy szerepe volt, hiszen Nikolic adott remek passzt Oliveirának, aki 18 méterről a jobb kapufa segítségével megszerezte a Videoton 2. gólját, majd két perccel később ismét ő adott középre, de ekkor Feczesin talált a kapuba (3-1). Ez azt jelentette, hogy a továbbjutásunkhoz a rendes játékidőben feltétlenül még egy gólt kellett volna szerezni. Ennek megfelelően Orosz próbálkozott távolról, majd a 77. percben egy remekbeszabott újvárosi akció végén pont a lövésre nem maradt erő. A Vidi jól őrizte az előnyét, ha kellett, visszahúzódtak a saját térfelükre, ha kellett, kisebb időhúzással, vagy kikényszerített sarokrúgásokkal, melyek egyikéből Vinicius fejelt fölé. A 87. percben egy kapu előtti kavarodást követően Zsótér lőtt fölé. Az ötperces ráadásban Nikolic volt ismét a főszereplő, aki Treboticnak passzolt, de a lövésbe az utolsó pillanatban sikerült belelépni. A tisztességes helytállás az sikerült, de a továbbjutás nem, hiszen 4-3-as összesítéssel a Videoton jutott a következő körbe. Folytatás tavasszal, az NB I-ben.DSC_0555

Vezették: Bognár Tamás, Lémon Oszkár, Georgiou Theodoros

Fehérvár FC: Horváth Tamás – Rodrigez Brachi (Szolnoki Roland a 65. percben), Simones Caneira (Trebotic Dinko a 65. percben), Chakla Soufian, Sándor György (Nikolic Nemanja a 65. percben), Simon Ádám, Filipe Oliveira, Pajac Marko (Kovács István a szünetben), Kleinheisler László (Pulo Vinicius a 83. percben), Fejes András, Feczesin Róbert. Vezetőedző: Juan Antonio Carillo

Dunaújváros: Nagy Gergely – Villám Balázs, Farkas Viktor, Szalai Tamás, Lázár Zsolt, Hangya Szilveszter, Böőr Zoltán (Egejuru Godslove a 88. percben), Petneházi Márk, Riberio Thiago (Sóron Tibor a 88. percben), Orosz Márk (Nikházi Márk a 78. percben), Dodlek Timotej (Zsótér Donát a 69. percben), Vezetőedző: Dobos Barna