Kitűnő ellenféllel, a Szigetszentmiklós csapatával játszotta harmadik felkészülési mérkőzését a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata. Az SZTK-val tétmérkőzésen az utóbbi időben mindösszesen ötször találkoztunk már, melyekből csupán kétszer jöttünk ki győzelemmel, míg háromszor szenvedtünk vereséget.DSC_0607

Legutóbb alabdarúgó NB II 26. fordulójában Szigetszentmiklóson játszottunk velük, ahol a nehéz körülmények között lejátszott találkozón a hazaiak örülhettek.

DSC_0655

SZTK-ERIMA–DPASE 2–1 (1–0)
Akkor az esős, borongós időben a lejátszott összecsapáson a 8. percben Takács megszerezte a vezetést a hazai csapatnak. DSC_0676Kocsis a 35. percben megkapta a második sárga lapja után a pirosat is, majd a 41. percben Böcskei Tamás játékvezető félbeszakította a mérkőzést, hiszen a szakadó esőt olyan villámlás és mennydörgés tarkította, hogy a sípmester jobbnak látta az öltözőbe terelni a csapatokat.DSC_0696

A szigetszentmiklósi pályakarbantartók ekkor seprűkkel a kezükben jelentek meg a pályán, akik megkezdték a műfű takarítását, hogy az alkalmas legyen a folytatásra. Körülbelül harminc percnyi szünetet követően ismét megérkeztek a csapatok, hogy a maradék négy perc lejátszása után már a második félidőre készüljenek. Ez azonban a hazaiaknak sikerült jól, hiszen a 47. percben Takács csapott le szemfülesen egy labdára a tizenhatosunkon belül, aki kicselezte Milintét, majd közvetlen közelről a kapuba passzolt (2-0).DSC_0690

A tíz emberrel játszó Dunaújváros a 60. percben Urbin lövésével állította be a végeredményt (2-1).