Ismét népes mezőny gyűlt össze a IV. Dunaújváros PASE kupa harmadik játéknapján.

A Dunaújváros PASE meghívására most az U8-as és az U12-es játékosok népesítették be a játékteret.
Az elmúlt hetekhez hasonlóan a most is nagyszerűen megszervezett Dunaújváros PASE utánpótlás tornáján ezen a hétvégén közel kétszáz labdarúgó palánta rúgta a labdát a Dunaújváros Sportcsarnok röplabda termében, valamint a Dunaújvárosi Főiskolának köszönhetően a Campus Arénában.A mostani tornán az U8-es és az U12-es korosztály vett részt.

DSC_2090

DSC_2024Mindkét korosztály mezőnyét 8-8 csapat alkotta, akiket négyes csoportokba sorsoltak, majd a körmérkőzések után kialakult a rájátszás menete.DSC_1983

A találkozókon láthattunk nagyszerű, kiemelkedő képességű játékosokat, csapatokat is, de többnyire – csakúgy, mint egy hete – inkább a küzdelem volt a mérvadó. DSC_1963Az egyéni díjazottak kiválasztása sem volt egyszerű, hiszen például a torna gólkirálya címért a nagyobbaknál és a kisebbeknél is holtverseny alakult ki, így a győzteseket csak büntető rúgó verseny után sikerült kiválasztani.DSC_1944A DPASE csapatai közül a legjobb helyezést – a bronzéremért játszhattak – az Éliás Zsolt vezette U12-es csapatunk érte el, akik végül a negyedik helyen zártak. DSC_1887A kupa főtámogatója Dunaújváros Megyei Jogú Város, a DPASE és a Dunaújvárosi Főiskola voltak.A csapatvezetők és a gyerekeket elkísérő szülők egyöntetű véleménye alapján az idén is mindannyian nagyszerűen érezték magukat, így biztosan jövőre is eljönnek Dunaújvárosba.DSC_1871A díjakat a gyerekek a DPASE NB I-es csapatának játékosaitól, Villám Balázstól és Sóron Tibortól, a DPASE futballiskola koordinátorától, Boldoczki Sándortól, valamint az U7-es csapat edzőjétől, Tóth Árpádtól vették át.

DSC_1870

A kupa végeredménye:

U8-as korosztály

1. helyezett: Szekszárd UFC

2. helyezett: Csepel FC

3. helyezett: PMFC Mathias

4. helyezett: ASI-Dinamó

5. helyezett: Kelen SC

6. helyezett: DPASE „B”

7. helyezett: TASK Tatabánya

8. helyezett: Dunaújváros PASE „a”

 

Különdíjasok

Legjobb kapus: Supák Máté (PMFC Mathias)

Legjobb játékos: Valkai Vajk (Szekszárd UFC)

Legjobb hazai játékos: Eszenyi Álmos

Gólkirály: Somogyi Ádám (Csepel)

 

U12-es korosztály

1. helyezett: Mészöly Focisuli

2. helyezett: ASI-Dinamó

3. helyezett: Szekszárd UFC

4. helyezett: Dunaújváros PASE

5. helyezett: Százhalombatta

6. helyezett: TASK Tatabánya

7. helyezett: Főnix Fehérvár

8. helyezett: Csepel FC

 

Különdíjasok

Legjobb kapus: Csobán Dominik (ASI-Dinamó)

Legjobb játékos: Sásdi András (Szekszárd UFC)

Legjobb hazai játékos: Fábián Imre

Gólkirály: Hazenfratz Márk (TASK Tatabánya)

további képek