Dunaújváros PASE – FC Ajka 3-2 (1-1)

A kezdés után többet birtokoltuk a labdát, de helyzetig nem sikerült eljutni. Az első kapura tartó lövést Németh eresztette el, aki 26-28 méterről végzett el szabadrúgást, melyet Nagy vetődve hárított. A 19. percben Petneházi szabálytalankodott a tizenhatos vonalán, a szabadrúgást Németh a felugró sorfal alatt lőtte a jobb alsó sarokba (0-1). Nem sokkal ezt követően Szabó kerültDSC_1510 helyzetbe, de a bal alsó sarok felé tartó labdát Nagy szépen fogta.  Két perc múlva Böőr beadását Petneházi gurította mellé, aki a következő labdaérintéséből, szabadrúgásból veszélyeztetett. Major eresztett el egy labdát a tizenhatos vonaláról, ezzel ismét Nagynak adott munkát. A 34. percig vártunk az első hazai lövésre, melyet Orosz eresztett el, majd Wolfe fejese csapódott veszélyesen a jobb alsó sarok mellé. DSC_1499A 35. perc végre meghozta a gólt is, Csehi visszagurítását Petneházi értékesítette (1-1).DSC_1505 A fordulást után Orosz lövésébe léptek be, majd az azt követő szögletet Jánosa öklözte Sowunmi tarkójára ahonnan a labda a hálóba csorgott (2-1). Az 53. percben Csehi lövését ugyan még kiütötte a vendég kapus, de a kipattanót Godslove értékesítette (3-1). Két perc múlva ismét ő okozott veszélyt, amikor Orosz szabadrúgását csúsztatta kapura, majd az ellentámadásból az Ajka bal oldali akciója végén Pál nagy erejű lövéssel szépített (3-2). Szabó fejese szállt mellé, majd Goran Maric is pályára lépett, aki 22 perc játékot kapott. DSC_1523A vége előtt negyed órával Eppel bombázott, Jánosa védett, majd Orosz hozta ziccerbe Eppelt, aki naggyá tette az ajkai kapust.

Játékvezetők: Szommer Attila, Kovács László, Illés Tamás

Dunaújváros PASE: Nagy G. – Wolfe R., Szekeres A.(Sárközi a szünetben), Hidvégi S., Csehi T.(Burucz B. a 68. percben), Godslove (Maric G. a 68. percben),Petneházi M., Papp M., Böör Z.(Thiago a 68. percben), Eppel M., Orosz M. Csere: Yahic S. – Villám B., Farkas V., Burucz B., Thiago R., Sárközi N., Maric G.

Vezetőedző: Dobos Barna