Dunaújváros: 3227 néző

Dunaújváros PASE – FTC 0–1 (0–1)

Vezette: Solymosi Péter (Berettyán Péter, Király Krisztián)
Dunaújváros PASE: Nagy Gergely – Villám Balázs, Farkas Viktor, Hidvégi Sándor, Csehi Tamás, Lázár Zsolt, Papp Máté (Orosz Márk a szünetben), Petneházi Márk, Nikházi Márk, Böőr Zoltán (Jakab Dávid a 88. percben), Eppel Márton (Egejuru Godslove a 72. percben). Vezetőedző: Dobos Barna
FTC: Dibusz Dénes – Mateos Ramajo David, Hajnal Tamás (Gyömbér Gábor a 67.percben), Böde Dániel, Gera Zoltán, Lamah Roland Conde (Ugrai Roland a 86. percben), Nalepa Michal, Ramirez Zambrano, Varga Roland (Nagy Dániel a 72. percben), Emir Dilaver, Wergiton Do Rosario. Vezetőedző: Thomas Doll

DSC_1899

A második percben egy jobb oldali ferencvárosi szögletet követően Böde fejesét hárította Nagy, majd a folytatás kiegyenlített játékot hozott. Ramires iramodott meg kapunk felé egy eladott labdát követően, de a lövés nem okozott gondot kapusunknak. A hazaiak bátran előre tolták védekezésüket, ezzel kissé meglepve Thomas Doll csapatát. A félidő felénél Pentneházi jobb oldali szabadrúgása után Dibusz húzta le az ívelést, majd Böőr mentett saját kapujánál az utolsó pillanatban szögletre, amiből Böde fejelt fölé.

DSC_2177

A 27. percben óriási vendég helyzet maradt ki. Böde indult el hatalmas lendülettel, jól passzolt Lamahnak, aki óriási erővel zúdította kapura a labdát, melyet Nagy hatalmas bravúrral védett, majd a kipattanóból Böde ismételt, amit fantasztikus reflexszel hárított kapusunk. Nyomott a Fradi, melynek gól lett a vége.

DSC_2272

Védőinknek nem sikerült felszabadítaniuk az ötösön belül, a lecsorgó labdát leggyorsabban Böde találta meg, aki Lamaht hozta kihagyhatatlan helyzetbe (0-1). A félidő lefújása előtt nem sokkal Nikházi nem hagyta kigurulni a labdát az oldalvonal mentén, majd Eppelhez tálalt, aki fordulásból lőtt, de Dibusz védett. A 43. percben Varga kapásból eresztett el egy lövést, mely centikkel mellé. DSC_2280

Az első félidő ráadásában Petneházi pontrúgását Papp fejelte 1 méterrel kapu fölé. Papp helyére Orosz állt be a szünet után, ezzel szerkezetet váltott csapatunk, mellyel támadóbb felfogásban játszottunk tovább.DSC_2235

Jól is állt be Márk, aki rendre pontosan játszotta meg a labdákat. Az 52. percben Petneházi végezhetett el kecsegtető helyzetben szabadrúgást, de az a sorfalon elakadt, majd Nikházi lőtt 18-19 méterről mellé. DSC_2258

Csapatunk játéka megélénkült, de a Fradi biztosan őrizte előnyét, majd lassan átvette az irányítást. Gera lövését blokkolta Farkas, majd Varga durrantott jócskán mellé. A 60. percben Gera emelését hatalmas bravúrral tolta a felső lécre Nagy, de a kipattanót ismét kapura lőtték, melyet a kapufa hárított. A folytatásban a Fradinak volt több lehetősége, melyeket sikerült hárítanunk.

DSC_2294A következő tíz percben kissé lecsendesedett a játék, mintha a fiúk a hajrára tartogatták volna erejüket. Böde puskázta el lehetőségét a vége előtt nem sokkal, majd ismét ő veszélyeztetett, de Nagy ismét a helyén volt. A küzdelmes találkozón becsülettel küzdött csapatunk, de összességében megérdemelten győzött a Ferencváros.