Dunaújváros PASE – Kecskemét 0–2 (0–1)

Dunaújváros: 1079 néző

DSC_0228

Csapatunkban a kezdőben kapott szerepet az újonnan igazolt Nikola Grubjesic, aki már az első percben zavart tudott okozni a vendégek kapuja előtt. A hatodik percben azonban a Kecskemét szerezte meg a vezetést. DSC_0270
Savic kapta tiszta helyzetben a labdát, aki 17 méterről kilőtte a kapu bal alsó sarkát (0-1). A folytatás kiegyenlített mezőnyjátékot hozott helyzetek nélkül, majd a 15. percben egy hazai beadás után Grubjesic lábáról centikkel gurult kapu mellé a labda.DSC_0383Nem sokkal ezután Böőr beadását vágták ki, Nikházi lövését blokkolták a védők, majd Orosz iramodott meg és lőtt jól, de Tujvel nagy bravúrral védett. Egy perccel később egy gyertyába lőtt labda tréfált meg mindenkit, amely a Kecskemét kapujának felső lécéről pattant a gólvonal elé.Szabadrúgáshoz jutottunk a 27. percben, melyet Orosz 1 méterrel csavart kapu mellé. DSC_0386Őrizte egygólos előnyét a lila-fehér együttes, amely szervezetten zárt vissza saját térfelére. A 40. percben Savic pontrúgása után Gyagya fejelt a felső léc fölé. A második félidő legelején Vukasovic lőhetett távolról, majd Farkas állította meg kitűnő ütemben Bebetót. Nikházi is távoli átlövéssel próbálkozott, de nem talált kaput. Átengedte a területet a vendég együttes, akik visszaálltak térfelükre, de így is Nagynak akadt dolga, amikor Savic lövését húzta magához. Orosz tört be a kecskeméti tizenhatoson belülre, Grubjesichez gurított, aki a védők gyűrűjében átesett egy lábon, de a játékvezető nem látott okot a sípolásra. DSC_0388Orosz előkészítése után Nikházi lőtt, Tujvel remekül védett. A hidegzuhany a 65. percben érkezett. Bebeto lépett ki védőink közül, aki az alapvonalról passzolt középre, és a jól érkező Novák közelről nem hibázott (0-2). Lázár kapu közepébe tartó labdájára Tujvel hasalt rá, majd Nikházi lőtte a felpattanó játékszert fölé. Petneházi, majd az utolsó percben Petneházi sem találta el a kecskemétiek kapuját. A hosszabbítás elején Jakab lövését fogta Tujvel, majd a lefújáskor joggal örült újabb győzelmének Bekő Balázs csapata.

Vezette: Németh Ádám (Lémon Oszkár és Márkus Tamás, valamint Szőts Gergely és Takács János)

Dunaújváros PASE: Nagy Gergely – Papp Máté (Petneházi Márk a 46. percben), Hidvégi Sándor, Farkas Viktor, Lázár Zsolt, Orosz Márk, Csehi Tamás, Böőr Zoltán (Egejuru Godslove a 69. percben), Nikola Grubjesic (Jakab Dávid a 60. percben), Sárközi Norbert, Nikházi Márk. Vezetőedző: Dobos Barna
Kecskemét: KTE: Tomás Tujvel – Iván Lovrics, Nebojsa Szkopljak, Dejan Karan, Gyagya Attila Lehel, Laczkó Zsolt – Kitl Miklós (Szivacski Donát a 93. percben), Marko Vukaszovics, Vladan Szavics (Patvaros Zsolt a 78. percben)– Bebeto, Novák Csanád (Lévai Norbert a 90. percben). Vezetőedző: Bekő Balázs