Dunaújváros PASE – Kaposvár 3:2 (2:0)

Kiemelten fontos mérkőzésen a csapat egységes, motivált játéka meghozta a várva várt győzelmet! Ennek egyik tényezője az a letámadásos, labdaszerző játékunk volt, mellyel megleptük ellenfelünket. Sok labdát szereztünk az ő védő harmadukban, majd többször kerültünk a védelmük mögé, melyekből két szép gólt szereztünk. A második félidő első tizenöt perce nem rólunk szólt. A Kaposvár nagy erőket mozgósított, és védekezésünkben nem volt meg az egység, nem voltunk zártak. Nagyok voltak a távolságok a játékosok között, így egyenlíteni tudott a vendégcsapat. A vége előtt nem sokkal jókor jött a harmadik gólunk, ami véglegesen eldöntötte a mérkőzés kimenetelét. Ezzel fontos, értékes három pontot szereztünk. Dicséret a játékosoknak, akik nagyszerű teljesítményt nyújtottak!

Dunaújváros: Simon – Ábért, Hompót, Hercsik, Demeter – Kovács K. (Perepelice a 46. percben), Vajda – Kercsó (Lovász a 87. percben), Dobos, Takács (Polacsek a 71. percben), Kovács R. (Kemerle a 76. percben). További cserék: Tóth, Bakos, Tompos. Vezetőedző: Horváth Csaba

Gólszerzők: Kovács R.1, Kercsó B.1, Kemerle D.1.

Döntetlen a Kisláng ellen

Kisláng – Dunaújváros PASE II 1-1 (1-0)

A hazaiaknak kedvező, labdarúgásra alkalmatlan pályán nem érvényesült lapos, sok passzos, labdabirtoklásra alapuló játékunk. Egy védelmi hibának köszönhetően vezetést szereztek a hazaiak, mely után nekünk is adódott három négy gólszerzési lehetőségünk, melyeket rendre elkönnyelműsködtünk. A második játékrészben egy nyíltabb játékot játszva sikerült egyenlítenünk Szauter révén. A mérkőzés hajrájában mindkét csapatnak voltak lehetőségei a gólszerzésre, így a döntetlen igazságosnak mondható.

Dunaújváros PASE II: Gregorich – Szili Z, Dorogi, Salamon, Szabó – Szauter, Pekker, Fridrich (Harsányi a 46. percben) – Szili Sz, Sziládi (Karádi a 46. percben), Nagy. Vezetőedző: Bakos Zsolt

Kiütéses győzelem

Moldován Edgárdot a katonai mozgósítás miatt hazarendelték Ukrajnába!

U21-es csapatunk az NBI alsóházi rájátszás 4. fordulójában a Kaposvárnak fél tucat gólt lőtt, így kiütéssel győzött.

Dunaújváros PASE – Kaposvár 6-1 (3-0)

Nem volt olyan könnyű a győzelem, mint azt a végeredmény takarja. Az ellenfél kemény-durva stílusa, az edző folyamatos reklamálása arra utalt, hogy nem adják föl, ezt 3:0 után is érezhettük. Első három gólunkat rögzített helyzetből, vagy az azt követő lehetőségből értük el. Kevés folyamatos játékot tudtunk végig vinni a sok szabálytalanság, de a mi játékosaink hibái miatt is. Néha hiányzott a gyors mozgás, a gyors és gazdaságos megoldás. Az ellenfél egy-egy szabadrúgásból, szögletből tudott eljutni a kapunk elé, bár a sok sérült miatt folyamatosan át kell alakítani a csapatot. Ezt szervezett játékkal sikerült áthidalni. A második félidőre egyértelművé vált a fölényünk, szép akciógólokat lőttünk. Figyelmeztető viszont, hogy sérülés miatt erre a mérkőzésre sem tudtuk nevezni: Sinkó, Gémes, Ambrus, Cziklin, Szellák, játékosokat, míg Moldován Edgárdot pedig hazarendelték Ukrajnába a katonai mozgósítás miatt.

Dunaújváros PASE: Dániel (Karádi a 75. percben) – Palkó, Oroszi, Spánitz (Sziládi a 29. percben), Rosta – Kuti, Fogas (Pekker a 75. percben) – Tamaskó, Fridrich (Szili a 61. percben), Dunai – Lajos. Vezetőedző: Jakab Elek

Gólszerzők: Spánitz 11’’, Fogas13’, Kuti18’, Dunai51’,56’, Lajos 65’

Vereség a DVTK otthonában

U18-as csapatunk idegenben szenvedett vereséget az NBI bajnoki mérkőzésén.

Diósgyőri VTK – Dunaújváros PASE 3-0 (1-0)

Az elmúlt heti teljesítményünk feljavult, így az idegenbeli összecsapáson teljesen egyenrangú partnerek voltunk a diósgyőri csapatnak. Bár a labdabirtoklásban és helyzetek kialakításában felülmúltuk a hazaiakat, de a helyzetekeinket nem tudtuk gólra váltani. Ez megbosszulta magát, hiszen a hazaiak szinte helyzet nélkül – két pontrúgás, és egy kapu előtti kavarodás után – szerzett három gólt. Támadójátékunkon és a védelem koncentrációján mindenképp javítanunk kell.

Dunaújváros PASE: Kovács – Ásványi, Benis, Katona, Bartha Kristóf – Mizsei (Hajdu a 88. percben), Bartha Krisztián – Harsányi – Kiss (Budai a 46. percben) – Nagy D. (Károlyi a 35. percben) – Csányi (Viszokai a 69. percben). Vezetőedző: Bakos Zsolt