Dunaújváros PASE – Nyíregyháza 3-0 (1–0)

Az első pár perc kiegyenlített játékot és egy-egy sarokrúgást hozott, majd Arziani bombázott jócskán kapu mellé. A 8. percben hatalmas hazai helyzet maradt ki. Petneházi bal oldali beívelését követően egy kisebb kavarodás után Nikházi ollózta bal kapufa tövére a labdát.DSC_0097 Villám mellett nyert párharcot Arziani, aki jól tekert középre, de rezes kapu fölé fejelt, majd Halenar lőtt 17-ről mellé.A folytatásban a csapatok egymás hibáiból élve szereztek labdát, így helyzetek nem alakultak ki. DSC_0125 A 25. percben Orosz lőtt élesen az ötösen belülre, ahol a jól érkező Csehi elől tisztáztak a vendég védők. A Nyíregyháziak két jobb oldali szabadrúgása is veszélyesen csapódott a kapu mellé. A 35. perc meghozta a hazai vezetést.DSC_0141 Csehi futtatta Hídvégit, aki Eppelhez ívelt, ő pedig jól készített elő Nikházinak, aki a jobb alsó sarokba lőtt (1-0). A gól után előrébb jött a vendégcsapat, akik a védők mögé beívelt labdákkal próbálkoztak, sikertelenül. DSC_0143 A szünetben rutinos Seydit küldte pályára Mátyus János, ezzel támadásban szerkezetet váltva, három csatáros játékra berendezkedve. 10 perc csendes mezőnyjáték után Nikházi Márk kapott jogtalan sárgalapot.Az 59. percben Nagy Gergő válogatott formában húzta le Arziani szabadrúgását a bal felső sarok elől. Harcosan játszva őriztük egy gólos előnyünket, az ellenfelet már a saját térfelén letámadva. DSC_0145

DSC_0305 Orosz fordult le védőjéről, akinek lövését Balogh elvetődve ölelte magához. A 71. percben megfogyatkozott a Nyíregyháza. Nikházi Bosnjakkal ugrott föl egy labdáért, az ellenfél játékosa viszont könyökhasználatért azonnali piros lapot kapott. Fél percen belül Vaskó fejjel, majd Eppel távoli lövéssel próbálkozott. A 78. percben Villám futott el a jobb szélen, pontosan lőtte középre a labdát, melyet Eppel kegyetlenül a bal alsó sarokba lőtt (2-0). DSC_0359

DSC_0362 Kostic próbálta eljátszani, hogy a 16-os belül szabálytalankodnak vele, de a játékvezető nem adott büntetőt.Csehi perdített a vége előtt 6 perccel Hidvéginek, aki nem sokkal lőtt a kapu jobb felső sarka mellé. DSC_0366A hatodik szögletet követően Lázár 18-ről lőtt a fölé. Csapatunk számára végre megtört a jég és megérdemelt hazai győzelemmel ajándékozta meg Húsvét alkalmával a szurkolókat. A ráadás a legvégén jött, amikor Nikházi tört be a vendégek 16-án belülre, akit szabálytalanul tudtak csak megállítani. A jogos 11-est a sértett magabiztosan értékesítette (3-0).

DSC_0433
DSC_0440

DSC_0444

DSC_0472

Ekkora különbséggel is megérdemelten nyert csapatunk, melyet Nikházi igazi karmesterként irányított, míg hátul Vaskó adott erős támaszt, de az együttes minden tagja dicséretet érdemel.

Nézők: 879 fő

Vezette: Erdős József – Albert István és Király Krisztián, valamint Erős Gábor

Dunaújváros PASE: Nagy Gergely – Villám Balázs, Hidvégi Sándor (Riberio Thiago a 88. percben), Farkas Viktor, Csehi Tamás, Eppel Márton, Vaskó Tamás, Petneházi Márk (Lázár Zsolt a 77. percben), Orosz Márk (Jakab Dávid a 83. percben), Nikházi Márk, Szekeres Adrián. Vezetőedző: Artner Tamás
NyíregyházaBalogh János– Igor Zofcak, Zoran Kostic, Szokol Zsolt (L’Imam Seydi a 46. percben), Mihael Kovacevic, Deniss Ivanonvs, Predrag Bosnjak, Arziani Zurabi, Pekár László (Dato Dartsimelia a 69. percben), Juraj Halenar, Rezes László (Törtei Tamás a 75. percben). Vezetőedző: Mátyus János.