Dunaújváros: 1457 néző

Dunaújváros PASE –Puskás Akadémia FC 2–3 (1–1)

A mérkőzés elején Nikházi visszagurítását fogta Danilovic, majd szigorúan mindkét csapat, a taktikai utasításoknak megfelelően rendezkedett be. Petneházi végezhetett el gyors egymásután két szögletet, melyek közül a második volt veszélyesebb, de felszabadítottak a Puskás védői.

DSC_0055

Ígéretes akció bontakozott ki a 10. percben. Eppel futott el a jobb szélen, a bepasszolt labdát Böőr lépte át, de az sajnos nem jutott el Nikháziig. Villám az alapvonalnak háttal próbált meg felszabadítani, labdája a középen felfutó DSC_0067Sallait találta meg, de az utánpótlás válogatott tehetség nem talált kaput. Élvezetes, lüktető iramú meccset láthatott a közönség, ahol mindkét kapu előtt adódott egy-egy lehetőség.Villám hatalmas bedobását Vaskó csúsztatta meg, de sajnos nem volt érkező csapattárs. Nem úgy a 18. percben. Ekkor Böőr jobb oldali belőtt labdájára startolt rá Csehi, aki becsúszva juttatta a kapuba azt a tehetetlen Danilovic mellett (1-0).

DSC_0075

Eppelt kellett ápolni az oldalvonal mellett orrvérzés miatt, amikor Nagy az ötösön belül vette mellel maga elé könnyedén a labdát. A 26. percben óriási megdöbbenést okozott a játékvezető döntése, hiszen véleményes döntése után büntetőhöz jutott a vendégcsapat. Villám futott vissza az előre törő Lencsével, aki, miután a labda elszállt előlük,  a tizenhatos csücskénél belépett védőnk elé. A két játékos ettől ütközött, Lencse el is esett a tizenhatoson kívül már, de a játékvezető némi tanakodást követően büntetőt ítélt. A tizenegyest a sértett magabiztosan értékesítette (1-1). A folytatásban Tóth Nikházit lökte fel a kaputól 23-24 méterre. A pontrúgást Petneházi ívelte be, mely nem okozott problémát a védők számára. DSC_0080Eppel lövésébe dobta bele magát egy védő, majd Petneházi lövését öklözte a mezőnybe Danilovic. Egy szép labdaszerzést követően ugyancsak csatárunk került helyzetbe, de ekkor fejese szállt mellé.DSC_0083 Csapatunk az első félidőben mutatott játéka után csakis dicséretet érdemelhetett.

DSC_0091

Jól kezdtük a második felvonást, hiszen két szögletet is elvégeztünk, melyből Eppel előtt adódott helyzet, de sajnos fölé lőtt. Ugyanígy tett Lencse is, aki hat méterről nem talált kaput. Az 56. percben Eppel küzdött a kapu előtt, de a labdát az utolsó pillanatban kivágták a gólvonal elől. Fél perc múlva Nikházit húzták el a tizenhatoson belül. A jogos büntetőt Böőr értékesítette (2-1). Zsótér válaszolni próbált, de Nagy remekül védett. Továbbra is hatalmas erőbedobással játszott csapatunk, de egy rossz védői döntés után Nagynak kellett hatalmasat védenie. DSC_0084A kitűnően játszó Lencse csapta be Villámot, de Nagy ismételten a helyén volt. Hősiesen védte a vezetést együttesünk, míg a Puskás mindent megtett az egyenlítésért. A megsérült Farkas helyére Lázár, míg Papp Böőr helyére érkezett, ezzel a belső tengelyt kellett megbontania vezetőedzőnknek. DSC_0034A 81. percben jártunk, amikor Petneházi szabadrúgásából indult meg a Puskás, de Zsótér nagy helyzetben gyenge lövést eresztett meg. Villám pontrúgását Eppel csúsztatta a felső lécre, majd két perccel később Lencse törtbe lesgyanús helyzetben a kapu elé, aki óriási gólt lőtt (2-2). DSC_0315Ez megzavarta a mieink védelmét, de szerencsénkre Makrai nem találta el jól a labdát. Nem úgy Lencse, aki a 91. percben csapata és saját maga harmadik gólját megszerezve eldöntötte a meccset.DSC_0313 A főszereplő ezután ismét a játékvezető lett, aki a vendég védő kezezését, mely három méterre volt a kapujától, nem vette észre. De nem csak ő, hanem az alapvonali játékvezető sem! A felvételeken egyértelműen látszik, hogy mindketten TISZTÁN LÁTTÁK AZ ESETET! Nem érdemeltünk vereséget ezen a meccsen. DSC_0415De nem csak ezért lehetünk elégedetlenek, hanem azért is, mert a kiesés elkerüléséért küzdő együttesünk két, számomra egyértelműnek tűnő játékvezetői hiba miatt kapott ki. De amíg ő továbbra is fog első osztályú mérkőzéseket vezetni, addig nekünk hiába lehet igazunk, azért nem kapunk egy pontot sem.DSC_0473

DSC_0472

Dunaújváros PASE – Puskás Akadémia FC 2–3 (1–1)

Vezette: Fábián Mihály, Király Krisztián, Kormányos II. Gábor és Horváth Róbert, továbbá Andó-Szabó Sándor és Karakó Ferenc

Dunaújváros PASE: Nagy Gergely – Villám Balázs (Orosz Márk a 90. percben), Hidvégi Sándor, Farkas Viktor (Lázár Zsolt a 62. percben), Csehi Tamás, Böőr Zoltán (Papp Máté a 78. percben), Eppel Márton, Petneházi Márk, Vaskó Tamás, Nikházi Márk, Szekeres Adrián.DSC_0486

. Vezetőedző: Artner Tamás
Puskás Akadémia FCDanilovic Branislav – Fiola Attila, Tar Zsolt (Makrai Gábor a 84. percben), Kelic Renato, Spandler Csaba, Szakály Dénes, Tóth Balázs, Kleinheisler László, Sallai Roland (Zsótér Donát a 46. percben), Lencse László, Tischler Patrik (Harsányi Zoltán a 69. percben).

Vezetőedző: Benczés Miklós.