U21

PFLA – Dunaújváros PASE 2:1 (1:1)

Kemény, nagy iramú mérkőzésen, több lehetőségünk ellenére veszítettünk, ami elsősorban a figyelmetlenségünknek köszönhető. Az ellenfél játékosai, nagyobb iramú (nemzetközi) mérkőzések tapasztalatával a hátuk mögött kihasználták a figyelmetlenségeinket a pontrúgásoknál. Több lehetőségünk volt, kétszer a kapufát találtuk el, de a játék gyorsasága szokatlan volt a nem kellő mérkőzés tapasztalattal rendelkező játékosainknak. Az 1:1 elleni játékban is erősebbek voltak a PFLA játékosai a megszokottnál, ezért nem sikerültek Fridrich cselei, vagy a védekezésben Szellák mellett simán behozta védője a labdát. Kuti aktivitása kevésnek bizonyult, alig találkozott a labdával. A keményen harcoló ellenfél mellett kialakítottunk helyzeteket (Lajos, Dunai), de a ritmusváltások terén elmaradtunk a szükséges sebességtől. A labdabirtoklás váltásának pillanataiban is ellenfelünk volt aktívabb. Mindennek ellenére fölényt tudtunk kialakítani, ez helyzetekben is megmutatkozott, de hol a lassú megoldás, hol a figyelmet, pontatlan játék miatt elmaradtak a gólok. A félidő vége előtt Spánitz szépségdíjas gólt lőtt szabadrúgásból, de a befejezés előtt szintén gyorsan lepasszolt szabadrúgás után kiegyenlített az ellenfél. A félidő után eldönthettük volna a mérkőzést, kapufát lőttünk és Dunai és Spánitz is nagy lehetőséget hibázott. Szöglet után Oroszit lefejelte ellenfele, ami el is döntötte a mérkőzés végeredményét. A magas iram miatt néhányan elfáradtak, ami a későbbiekben figyelmeztető ez edzésmunkát illetően.

jakab

Dunaújváros PASE: Dániel – Tamaskó, Oroszi, Ambrus, Rosta – Kuti, Spánitz – Szellák, Fridrich, Lajos – Dunai

Cserék: Kuti-Cziklin68’, Szellák-Palkó74’, Rosta-Pekker85’, Dunai-Sziládi85’