Magyar Kupa: elkészült az 1. forduló párosítása

A Magyar Labdarúgó Szövetség Versenyszervezési Osztálya, az érintett klubok képviselőinek jelenlétében, elkészítette a Magyar Kupa 1. fordulójának sorsolását.

A sorozat első fordulójában még csak nyolc élvonalbeli csapat érdekelt, a nemzetközi kupaküzdelmekben résztvevő négy együttes (Videoton FC, Ferencváros, MTK Budapest, DVSC-Teva) csak a harmadik fordulóban csatlakozik a mezőnyhöz. A szabályok szerint a profi bajnokságok résztvevői az első fordulóban nem találkozhatnak egymással, így az OTP Bank Liga és a Merkantil Bank Liga csapatai mellé alacsonyabb osztályú ellenfeleket sorsoltak ki.

A Magyar Kupa főtábláján 116 csapat indulhatott volna el, de öt klub nem nevezett, így a 111 együttes közül öten (Inter CGF, Somos SE, Andráshida, Géderlaki KSE, Balatonfüred) erőnyerőként, mérkőzés nélkül jutnak a második fordulóba.

A Magyar Kupa 1. fordulójának párosítása:

Csepel FC – Békéscsaba 1912 Előre
Csornai SE – DVTK
ETO Futsal Kft. – Budapest Honvéd
Maglód TC – Paksi FC
Sárrétudvari KSE – Puskás Akadémia FC
LOLAND-Nyúl SC – Szombathelyi Swietelsky Haladás
Vértessomlói KSK – Újpest FC
Hidasnémeti VSC – Vasas FC
Bölcskei SE – Balmazújváros Kamilla Gyógyfürdő
Kozármisleny – BFC Siófok
Füzesgyarmati SK – Budaörs
Gyöngyösi AK-Ytong – Dunaújváros
Jászberényi FC – FC Ajka
Ceredvölgye SE – Aqvital FC Csákvár
VSK Tököl Egyesülete – Gyirmót FC Győr
Veresegyház VSK – Mezőkövesd Zsóry FC
Tatabánya FC – Soproni VSE
Sárisápi Bányász SE – Soroksár SC
Monori SE – Szeged 2011-Grosics Akadémia
Hévíz SK – Szolnoki MÁV FC
Komlói Bányász – SzTK-Erima
FC Dabas – Vác FC
Nagykáta SE – Kisvárda Master Good
Schieber Pincészet BLSE – ZTE FC
Viadukt SE Biatorbágy – III. ker. TVE
BKV Előre – KBSC FC
Nagyatádi FC – Ceglédi VSE
Cigánd SE – Szentlőrinc SE
Érd VSE – Tállya KSE
Bonyhád VLC – FC Hatvan
FC Tiszaújváros – ESMTK
Felsőtárkány SC – Dorogi FC
Hódmezővásárhelyi FC – Várfürdő-Gyulai Termál FC
Nyíregyháza Spartacus FC – Putnok FC
Lenti TE Sport 36 – Pénzügyőr SE
RSE Nagyecsed – REAC
Siklós FC – Sárvár FC
DAC Foci24.com – Szekszárdi UFC
Hajdúböszörményi TE – SZEOL SC
Dudar SE – Budafoki MTE – Újbuda FC
Ásotthalmi TE – Szerencs Város SE
Babócsa SE – Mátészalkai MTK
Bácsalmási PVSE – MTE 1904
Balatonalmádi SE – Velence SE
Celldömölki VSE – KSE Iváncsa
Hajdúszoboszlói SE – Rákosmente KSK
Mezőhegyesi SE – Szajol KLK
Somogyvár KÖSE – Dunaharaszti MTK
Tiszakanyár SE – Nyírbátori FC
Vép VSE – Szőlőskert Nagyréde SC
SBTC – DTC-Select

A mérkőzéseket augusztus 12-én szerdán rendezik meg, a pontos kezdési időpontok július 24-ig (péntek) dőlnek el.