DSC_0325

Dunaújváros PASE – Soproni VSE 2-1 (0-0)

Lendületes indult a találkozó, de az első 8 percben kapuk nem forogtak veszélyben. Jakabot állították meg a vendég védők szabálytalanul a kaputól 35 méterre, de a beívelt labdát kifejelték a soproniak. Az első lövésre majd negyedórát vártunk, de Rácz sem talált kaput. A labda főként a pálya közepén pattogott, így helyzetek sem alakultak ki. A 22. percben Koval szabálytalansága után veszélyes helyről rúghatott szabadot a Sopron, melyet könnyen blokkoltak védőink, majd ismét blokkra volt szükség, ekkor Sárközi ért oda időben a labda útjába.  Koval, majd Jovetic „sárgult” be, Szép baloldali hazai akció végén Czár ívelését fejelte ki a Sopron belső védője, majd Havasi beadását Villám sarkalta a felső lécre. Tóth adott forintos labdát Havasinak, akinek a levétellel akadt kisebb problémája, így felszabadított Sifter.Egyértelműen átvettük az irányítást, melyet Jakab lövése támasztott alá, mely centikkel kerülte el a jobb alsót. A nagyon aktív Jakab adott középre, az előre futó Vaskó fejéről azonban rossz felépattant a labda,majd a túloldalon Szűcs ütötte ki Pados éles beadását.

DSC_0326

Kettős cserét hajtott végre a szünet után Artner Tamás, aki Magasföldit és Melczert küldte pályára a két fiatal Havasi és Tóth helyére. Magasabb sebességre kapcsoltunk, a letámadások is sikerültek, de helyzetig nem jutottunk, sőt, Szűcs tenyerelte oldalra a csereként beállt Zamostny lövését. A kezdeti lendület azonban csillapodott, míg a Sopron Tóth lövésével veszélyeztetett. DSC_0477Óriási lest engedett el a játékvezető, melyből Holdampf lépett ki egyedül, de Szűcs hatalmas bravúrral védett. Eladott labdák sokasága okozott felhördüléseket a nézők soraiban, míg végre Jakab kapott használható passzt, fejesét azonban Halasi könnyen ölelte magához. A 70. perc hozta meg a hazai gólt. DSC_0509Eppel kapott jó passzt, aki 20 méterről lőtte ki a kapu jobb alsó sarkát (1-0). Az örömünk azonban nem tartott sokáig, hiszen az ellentámadásból Tóth egyenlített (1-1). Egy kisebb csetepaté is kialakult a kapunk előtt, de a vége egy gyenge távoli lövés lett. Hat perccel a vége előtt Jakab kitűnően tekerte középre szabadrúgását, melyet Vaskó védhetetlenül fejelt a kapuba (2-1). Megnyomta az utolsó perceket a Sopron, de Jovetic kiállítása megpecsételte a sorsukat, így a pályaavató mérkőzésen fontos győzelmet arattunk.

DSC_0533

Vezették: Takács János, Szalai Dániel, Demeter János, Sipos László.

Dunaújváros PASE: Szűcs Lajos – Koval Viktor (Sóron Tibor a 60. percben), Vaskó Tamás, Sárközi Norbert, Villám Balázs, Tóth Csaba (Melczer Vilmos a 46. percben), Petneházi Márk, Czár Richárd, Jakab Dávid, Eppel Márton, Havasi Dániel (Magasföldi József a 46. percben). Vezetőedző: Artner Tamás

Sopron: Halasi Péter – Baracskai Roland (Grabant Bence az 54. percben) Tihanyi Olivér (Zamostny Balázs az 54. percben), Holdampf Gergő, Tóth Martin, Sifter Tamás, Deme Imre (Papp Máté a 83. percben), Rácz Barnabás, Szabó László, Jovetic Aleksandar, Pados Patrik. Vezetőedző: Supka Attila