Zalaegerszeg FC – Dunaújváros PASE 4-0 (3-0)

Zalaegerszegen játszotta csapatunk negyedik idegenbeli mérkőzését, ami ebben a sorban az utolsó volt, hiszen legközelebb – augusztus 29-én – a Sopron ellen végre hazai pályán láthatjuk a mieinket.DSC_0096 A ZTE ellen azonban bravúrra lett volna szüksége az alaposan átalakított gárdának, hogy legalább az egy pontot hazahozzák, ugyanis a csapat kialakításakor Artner Tamás vezetőedzőnek négy alapemberét hiányolnia kellett. Vaskó Tamás és Eppel Márton kiállítás miatt egy-egy mérkőzésre szóló eltiltását töltötte le, míg Orosz és Csehi sérülés miatt nem állt a gárda rendelkezésére. Az összeállításból kitűnt, hogy ismét a kezdőben kapott lehetőséget Tóth Csaba valamint Jakab Dávid, míg a cserepadon ott lehetett a sérüléséből felépült Sóron Tibor. A találkozó további érdekessége volt, hogy nem lehetett ott a kispadon Csongrádi Ferenc szakmai igazgató sem, aki szintén egymeccses eltiltást kapott. Az MLSZ indoklásában az áll magyarázatként, hogy a szakember ezt „fricskát” azzal érdemelte ki, mert a Balmazújváros elleni meccsen a játékvezető ítéletei ellen sorozatosan reklamált.DSC_0131

Amint az várható volt, a ZTE megpróbálta azonnal nyomás alá helyezni csapatunkat. Az első izgalomra az 5. perc adott okot, amikor egy sarokrúgást követően nem sikerült a 16-oson belül felszabadítani, de szerencsére a hazaiak is elméláztak. Nem sokkal később védőink nem osztották el rendesen a kapu elé érkező hazai csatárokat, szerencsénkre Gyagya beadását követően az üresen álló Forgács fejéről a labda a kapufán csattant. Az első negyedóra leteltével óriási hazai lehetőség maradt ki. Egy szerencsétlenül levágódó labda a kaputól két méterre álló Daruhoz pattant, akinek a lövését sikerült blokkolni. A hazai fölény a 23. percben góllá érett. Bedi szabadrúgása jól szállt a kapu elé, mely Gyagya Attilát találta meg, aki közelről talált Szűcs kapujába (1-0). A hazaiak a vezetésük birtokában még felszabadultabban játszottak, a labdát jóval többet birtokolták, majd ismét örülhettek, amikor Fodor gurítását Daru pofozta a kapuba (2-0). A zalaiakon látszott, hogy már az első 45 percben el akarják dönteni a találkozó sorsát, akik szinte percenként küldték a labdát a kapunk előterébe. Ez végül újabb gólt hozott a mattot kapó védőink újabb hibája után, amikor Daru senkitől sem zavartatva fejelte csapata harmadik gólját (3-0).
DSC_0332

Az első félidő egyértelmű hazai fölényt hozott, melyben akár több találat is születhetett volna a teljesen szétesett védelmünknek köszönhetően. Artner Tamás kettős cserét hajtott végre a szünetben, Sóron és Koval érkeztek. Fiatal hátvédünk villámgyorsan be is sárgult, miután Szakályt ütötte el szabálytalanul, majd Burucznak is felmutatta ugyanezt Szilasi játékvezető. A ZTE továbbra is szorosan kézben tartotta a gyeplőt, melyet apró, de annál több szabálytalanság tarkított. A 62. percben ígéretes támadás végén Szappanos, kapujából kifutva mentett Jakab elől.DSC_0254Tóth is eljutott a hazai tizenhatosig, de könnyen elválasztották a labdától. Egy perccel ezt követően Jakab passzát Czár lőtte kapura, de a kipattanót Nagy idejében ki tudta vágni a veszélyzónából. Érkezett a hazai válasz, de Szűcs hatalmas bravúrral tolta szögletre Városi lövését, majd ismét neki kellett közbeavatkoznia, amikor Daru tört kapura. A vége előtt négy perccel megkaptuk a kegyelemdöfést is. Bedi sarokrúgását Nagy fejelte be (4-0).

Csank János csapata az első félidőben megszerzett előnyét magabiztosan védve megérdemelten tartotta otthon a három bajnoki pontot, és erősítette meg helyét a középmezőnyben, míg Artner Tamás gárdája a harmadik vereség után az alsóházban található.DSC_0377

Artner Tamás (vezetőedző Dunaújváros): – Sajnos bekövetkezett az, amitől előzetesen tartottunk, vagyis a hazai csapat erőfölénye miatt a találkozó az első félidőben eldőlt. A zalaiak fejjátékkal teljesen megvertek bennünket, hiszen három gólt is beívelést követően szereztek. A második félidőre rendezni tudtuk a sorokat, lehetőségeinket azonban nem tudtuk gólra váltani, így nem sikerült szorossá tenni a találkozót. A hazai csapat megérdemelten nyert.

Zalaegerszeg FC – Dunaújváros PASE 4-0 (3-0)

Vezették: Szilasi Szabolcs, Horváth Zoltán, Márton Zsolt, Kovács Gergely.

Zalaegerszeg: Szappanos Péter – Fodor Marcell, Forgács András, Szakály Attila (Koller Krisztián a 66. percben), Simonfalvi Gábor, Gyagya Attila Lehel, Horváth Roland (Szalkai Róbert a 69. percben), Daru Bence (Bíró András a 80. percben), Bedi Bence, Városi Viktor, Nagy Tamás. Vezetőedző: Csank János.

Dunaújváros PASE: Szűcs Lajos – Villám Balázs, Burucz Barna, Sárközi Norbert, Czár Richárd, Tóth Csaba, Petneházi Márk, Magasföldi József (Melczer Vilmos a 82. percben), Fejős Áron (Sórón Tibor a 46. percben), Havasi Dániel (Koval Viktor a 46. percben), Jakab Dávid. Vezetőedző: Artner Tamás