A Dunaújvárosi Kohász korábbi játékosa, klubunk jelenlegi edzője Tóth István a mai napon ünnepli 65.születésnapját. ,,Totya bá” ahogy környezetében élők becézik az 1970–71-es idényben az Újpesti Dózsa labdarúgója volt. Az élvonalban 1971. május 23-án mutatkozott be a Pécsi Dózsa ellen, ahol csapata 2–1-es győzelmet aratott. 1971 és 1974 között a Pécsi Dózsa csapatában szerepelt, majd 1974 és 1981 között a Dunaújváros játékosa volt. A Kohászban 306 mérkőzésen lépett pályára, melyeken 19 gólt szerzett. Egyszeres magyar bajnok, az olimpiai válogatott tagjaként pályára lépett a Diego Maradona vezette argentín válogatott ellen is. Példamutató magatartásával, emberségével, játékával mindenki számára példakép lehet. Napjainkban a legfiatalabb korosztálynak oktatja a labdarúgás alapjait, tanítja a gyerekeket tiszteletre, és minden olyan erkölcsi morálra ami szükséges ahhoz, hogy valaki jó emberré váljon.

Jó egészséget, és sok boldogságot kíván klubunk minden alkalmazottja. Isten éltesse sokáig Pista bácsi!

140-Tóth István