Megtartotta klubunk a 2018/19-es szezon első sajtótájékoztatóját. Egyesületünktől az eseményen Dobos Barna vezetőedző vett részt.

Dobos Barna: ,, Múlthéten kezdtük meg a munkát, napi egy illetve kettő edzésekkel készülünk. Ezen a héten szeretnénk nyolcvan, kilencven százalékban véglegesíteni a keretünket. A gazdasági helyzetünk sajnos továbbra sem teszi lehetővé, hogy egy posztra kettő ugyanolyan szintű játékosunk legyen. Erre szükség lenne többek között sérülések esetén, illetve a versenyhelyzet javítása miatt. Vannak távozóink, egyikük Dobos Áron, neki olyan lehetősége adódott, amit nem szabadott kihagyni, bízom abban, hogy szép pályát fog befutni, s helyzete példaértékű lehet a többi dunaújvárosi gyermek számára is. Távozott még a csapattól, Csehi Tamás, Kovács Gábor, Ferencz Bálint, Pál Dávid, Karacs Roland és Bősz Levente. A célunk az, hogy jobbá tegyük a csapatunkat, bízunk abban, hogy jól döntünk az új játékosok leigazolásával. Mint minden évben, úgy idén is több tehetséges fiatalt igyekszünk beépíteni a felnőtt csapata utánpótlásunkból. Idén a 2001-es születésű Perjési Viktor, a 2002-es Kovács Barna és a szintén 2002-es Al-Sheraji Rauf Mohamed került fel a felnőtt csapatba. Természetesen folynak a tárgyalások más játékosokkal, terveink szerint még három négy labdarúgót szeretnénk igazolni. A héten igyekszünk többüket véglegesíteni, hogy szombati Budaörs elleni felkészülési mérkőzésen már ők is pályára léphessenek. Alapvető célunk idén is a biztos bennmaradás kiharcolása, természetesen ezen túl a minél előkelőbb helyezés elérése.”

 

 

kép forrása: https://www.duol.hu/Zsedrovits Enikő / Dunaújvárosi Hírlap