Regionális bajnokság | 12. forduló

2021.02.06. | Szombat

12:00

Dunaújvárosi Vidámpark Műfüves Pálya

Gyalus Zoltán (vezetőedző): „A múlt heti nagy pofon után visszatért néhány betegünk, így kicsit jobb felállásban léphettünk a pályára. Fejben is sikerült összerázni a társaságot: tűrhető teljesítménnyel futballoztuk végig a mérkőzést. Sajnos hibáinkat az ellenfél kegyetlenül kihasználta, gólokat lőtt melyekre képtelenek voltunk válaszolni. Sok helyzetünk nem volt, de 0:1-es állásnál egy ziccert elpuskáztunk, az álló és egyben elforduló kapusba rúgtuk a labdát. Védekezésbeli problémáinkat és félszeinket az ellenfél kihasználta és simává tette az összecsapás végkimenetelét. Javultunk a legutóbbi megmérettetésünk óta, de van még hova!”

Gólszerzők: – ill. Rabi 13′ 60′, Virág 38′ 75′, Kirchner 44′

Dunaújváros: Eszenyi (Bödei 77′) – Terebessy, Kéri, Molnár, Mizser – Herczog (Hegyes 61′), Vagyóczki, Kecskés – Krajcsovics, Balaskó (Kákonyi 77′), Mácsfalvi (Pukánszky 75′) – Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Ezen a héten Lendvai nem kapott lehetőséget.

U15

Dunaújváros – Holler UNFC 2-3 (1-1)

10:00

Gyalus Zoltán (vezetőedző): „Jó iramú, változatos mérkőzést játszottunk. Az első félidő meddő mezőnyfölényéből adtunk el egy labdát, majd szabálytalankodtunk a tizenhatosunknál. A pontrúgást pontatlanul végezték el a vendégek, de a rossz felszabadításunknak köszönhetően végül gólt kaptunk, így kerültünk hátrányba. Tovább játszottunk és a fölényünk eredménye egy egyenlítő találat volt, bár a helyzetek alapján kettő góllal vezetnünk kellett volna. A második félidőben megint nyomás alá helyeztük ellenfelünket, de szinte a semmiből egy felívelés után kaptunk egy újabb gólt, mely kapus és védekezési hiba is volt egyaránt. Újra nekilendülve ismét egalizáltunk, hozzáteszem mindezek előtt három nagy lehetőséggel sem tudtunk élni. Két perccel a vége előtt a “hazai” játékvezető szögletet ajándékozott az ellenfélnek, melynek elvégzése után potyagólt hoztunk össze. A végeredmény így lett 2:3. Sokat tettünk a győzelemért, de komoly hibákat követtünk el védekezésben és a helyzetkihasználással hadilábon álltunk, ezeket az ellenfél kihasználta és legyőzött minket.

Gólszerzők: Káveczki 28′, Perczel 68′ ill. Kovács 18′ 45′, Valaczka 77′

Dunaújváros: Balaskó – Sárosi (Lieber 69′), Csillag, Dianovszky, Czigler – Kovács, Perczel, Káveczki – Terejánszki (Kelemen 54′), Várszegi, Freud – Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Ezen a héten Weixl és Kálmán nem kapott lehetőséget.